Yeşiltepe Mahallesi, 57/ 1 sokak No 31 B / , Zeytinburnu, İstanbul 34025, TRY

Açık Alan Serinletme Sistemleri 0 212 664 68 45

ZORLU MEKANİK SİSTEMLER

Açık Alan serinletme sistemleri

Buharlı Serinletme Sistemi

Buharlı Serinletme sistemi nasıl çalışır?

Şebeke suyu yüksek basınç pompasına bağlanır.Pompa ortalama 4 bar olarak aldığı suyu 70/120 bara arasına yükselterek ortama püskürtür.Bu işlem sonrasında ortaya çıkan soğuk buhar ile açık alanlar serinletilir.Bu sistem sisleme olarak da bilinir.Yüksek basınç pompası sayesinde 5 ile 20 mikrona ulaşan  su zerrecikleri ortamda soğumaya başlar. Bu işlem sayesinde geniş çaplı açık alanlarda serinleme elde edilir.Buharlı serinletme sistemine isteğe bağlı olmak üzere dozaj pompası ilave edilerek ortama istenilen koku verilir.

 

BUHARLI SERİNLETME SİSTEMİ ALICI REHBERİ


  • Bütçe:  Buharlı serinletme sistemleri birçok versiyonda bulunduğundan, önce bütçenizi ayarlamalı ve sonra ideal sistemi aramaya başlamalısınız.
  • Kalite:  Dayanıklı olmayan veya kaliteli olmayan bir şey satın almanın bir faydası yoktur. Bu nedenle,buharlı serinletme sisteminizin kalitesini sağlayacak kadar araştırma yaptığınızdan emin olun  . Ayrıca, pompalama sistemi soğutucunun işleyişinin anahtarını elinde tuttuğundan, pompa sisteminin etkili ve verimli olduğundan emin olun. Piyasada çok sayıda ucuz model var. Düşük maliyet mutlaka düşük kalite anlamına gelmese de, fiyatı satın alma için tek dikkate almaz.
  • Şekil ve Boyut:  Dış mekan soğutma sistemleri çeşitli şekil ve boyutlarda mevcuttur. Bu nedenle, bir model satın almadan önce, bir şekil ve boyut seçmek için size en uygun olan çeşitli seçenekleri tanımanız önerilir.
  •  Satın alınacak yer : Dış mekan soğutma sistemleri hem çevrimiçi hem de çevrimdışı satın alınabilir. Çeşitli mağazaları ziyaret edebilir ve sizin için mükemmel soğutma sistemini seçebilirseniz, iyi ve iyi. Öte yandan, teklif edilen geniş çeşitlilik arasından seçim yapmak için hayatı basitleştirebilir ve çevrimiçi gezinebilirsiniz. Çevrimiçi mağazalar çeşitli indirimler ve özel fiyatlar sunma eğilimindedir. Tuğla ve harç mağazalarının genel maliyetlerinden tasarruf ettikleri için tasarruflarını müşterilerine aktarırlar. Son seçimi yapmadan önce evinizin konforunda çok sayıda seçeneğe de göz atabilirsiniz.

Boş zamanlarında pişmanlık duymak yerine açık hava soğutma sistemi satın almadan önce iyi araştırma yapmayı unutmayın. Bu sistemler yaz aylarında ihtiyaç duyulan rahatlamayı sağlar. Bu nedenle, satın almayı seçtiğiniz sistem hem para hem de sorunsuz çalışma için size değer vermelidir.

Bu nedenle, yaz sıcağının dışarıdaki eğlencenin önüne geçmesine izin vermeyin. Bu yaz soğutmanız gereken alana uygun bir buğulanma sistemi seçin ve bu yaz aileniz ve arkadaşlarınızla açık havada bütçenizi ayırın ve keyfini çıkarın.


Buharlı serinletme sistemleri

Buharlı serinletme sistemi

Buharlı Serinletme Sistem Bilgileri

 * Yüksek basınç pompası şebekeden aldığı suyu 120 bara yükselterek sisleme memelerine basar.

*  Enerji sarfiyatı düşüktür.220 volt ile çalışır.

* 1 litre pompa için püskürtücü uç alternatifleri: 0,3 mm meme ile 8 adet / 0,2 mm meme ile 12 adet / 0,15 mm meme ile 15 adet / 0,10 mm meme ile 18 adet püskürtücü meme bağlanabilir.

* Pompa çalıştığı anda püskürtücü memeler açılır.Pompa kapandığı anda püskürtücü memelerde kapanır.Bu sayede ıslatma ve damlatma yapmaz.

* Yüksek basınç pompasında bulunan zamanlayıcı ile sistemi saniye ve dakika bazında çalıştırabilirsiniz.

* Pompa çalışmayı durdurduğu anda otomatik tahliye devreye girer ve hattaki basıncı boşaltır.

* Püskürtücü memelerde bulunan boşaltma ile  ayrıca damlatma yapmaması sağlanır.

* Su kesilmesi durumunda pompamızda bulunan prostat devreye girer.Pompa kendini kapatarak korumaya alır.

* Ani su basıncı yükselmesi durumunda pompa kendini kapatır.

* Yüksek basınç borumuz polyamid tir.Özellikle kesilmez ise kesinlikle patlamaz. 

Buharlı serinletme sisteminde Türkiye'nin öncü markasıyız.

Buharlı serinletme sisteminin avantajları nelerdir

* Buharlı serinletme sistemi uygulanan mekandaki ortam ısısını 10/12 derece arasında düşürür.

* Enerji tüketimi oldukça düşüktür.( Dakikada 0.7 litre su)

* Bakımı yıllık olarak yapılır.(Sistem aktif edilmeden önce)

* Çevrede bulunan potansiyel müşteriler için oldukça ilgi çekicidir.

* Çevre dostudur.( % 100 )

* Sinek gibi kanatlıların mekana girmesini engeller.(Arı,kelebek,böcek,karınca)

* Kötü kokuları bastırır.

* İstenildiği takdirde sisteme dozaj pompası ilave edilerek mekana koku verme işlemi gerçekleştirilebilir.

* Müşteri sayınızı artırır ve buna bağlı olarak cironuzda yükselme görülür.

Buharlı serinletme sistemi (Ortalama maliyet)

ALAN              VANTİLATÖR              FİYAT


30 M2              1 ADET                         5500 TL


60 M2              2 ADET                         6250 TL

  

90 M2              3 ADET                         7500 TL

          

120 M2           4 ADET                        8500  TL  

Buharlı Serinletme Sistemleri

Buharlı serinletme sistemleri sıcaktan bunalan misafirleriniz/müşterileriniz açısından oldukça önem taşır.Mekan tercihlerinde önemli rol oynar. Cafe müşterileri seçicidir.Daha kaliteli hizmet almak ister.Mekanınıza hareketlilik katan bu bu sistem aynı zamanda işletmenize ciro artışı sağlamaktadır.Yatırım maliyeti yüksek fakat enerji sarfiyatı düşüktür.Genelde sistem ilk sezonda kendini amorti eder.Bu açıdan buharlı serinletme sistemi cafeler için oldukça caziptir.

Buharlı serinletme sistemleri hakkında detaylı bilgi için: 0212 664 68 45

Buharlı serinletme sistemi fiyatları,açık alan serinletme,açık alan soğutma,cafe serinletme, buharlı serinletme.Burada ilgi çekecek birçok şey var. Keyfinize bakıp olanaklarımızı inceleyin, hakkımızda bilgi edinin. Umarız, sitemizi beğenmiş'sinizdir. Bize mesajınızı bırakın.