ZORLU MEKANİK A.Ş 7 / 24 BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ : 0212 664 68 45

Yeşiltepe Mahallesi, 57/ 1 sokak No 31 B / , Zeytinburnu, İstanbul 34025, TRY

açık alan soğutma sistemleri 0 212 664 68 45

ZORLU MEKANİK SİSTEMLER

Açık alan serinletme sistemleri

Açık alan serinletme ve cafe serinletme sistemleri

Soguk buharlı vantilatör, buhar veren vantilatör, soğuk buharlı fan, su vantilatör,sulu vantilatör sistemleri sistemleri hakkında detaylı bilgi için ;


Açık Alan Serinletme Sistemi: Soğuk Buharlı Vantilatör

Soğuk buharlı vantilatör

  

Soğuk buharlı serinletme sistemi, ortamda hızlı buharlaşacak şekilde su gerekli basınca yükseltilmesidir, Açık alan serinletme sistemi,misting sistem olarakta bilinir. ortama verilen su buharlaşırken ortamdan ısıyı çeker ve bu şekilde, sis verilen ortamın sıcaklığı düşer, sisleme yapılmayan mekanlara göre ortam ısısı 8-10 derece düşer. Mekana dağıtılan sisleme aynı anda, ortamda bulunan insanları rahatsız etmeyecek şekilde monte edilmelidir. ortamda ıslaklık veya aşırı hava sirkülasyonları yaratmamalıdır. Suyun Ortama yüksek basınçta ve buharlaşmaya hazır şekilde, su sisi şeklinde verilmesi ile istenen konfor sağlanmış olur. Şebekeden alınarak filtre edilen su, yüksek basınç pompası 70-120 bar aralığında ve polyamid boru ile  nozullara taşınır ve mekan serinletilir.

Bahçe Serinletme

   

Bahçe serinletme sistemi açık alan ortamının sıcaklığını düşürmenin yanı sıra uygulanan mekana sinek, arı gibi haşerelerin girmesini  engeller. Sisteme entegre edilen dozaj pompası ile ortama hoş koku verilmesi ve sis efekti ile ilgi çekici görüntü oluşturulur. Cafe, restaurant, otel tatil köyü villa yazlık ve birçok açık alanda uygulaması kolay ve ekonomik misting sistem Açık Alan serinletme sistemlerini güvenle kullanabilirsiniz.

Buharlı Serinletme

  

 Buharlı serinletme sistemlerinde soğuk buhar ortam ısısı ile karşılaştığında buharlaşma eğilimi yüksek olur. Buharlaşma esnasında ortamdaki ısıyı emer. Su havayla temas ettiğinde havadaki ısıyı emerek ortamı soğutmakta ve havadaki su buharı miktarı artmaktadır. Misting sistem soğutma mantığı da havayı olabildiğince yüksek su miktarıyla temas ettirerek havanın serinletilmesini sağlamakta dır. Cafe Serinletme sistemlerinde en yaygın olarak kullanılan misting sistemdir.Yüksek basınç pompaları ile basılan suyun vantilatör çemberlerinden çıkar iken 0.15 mikrona bölünür.Bölünen su zerrecikler endüstiriyel vantilatörler ile ortama dağıtılır ve bu şekilde açık alan serinletme sistemi tamamlanmış olur.