Yeşiltepe Mahallesi, 57/ 1 sokak No 31 B / , Zeytinburnu, İstanbul 34025, TRY

Açık Alan Serinletme Sistemleri 0 212 664 68 45

ZORLU MEKANİK SİSTEMLER

Açık Alan serinletme sistemleri

Sulu serinletme sistemleri

SULU SERİNLETME NEDİR?

SULU SERİNLETME HAKKINDA

SULU SERİNLETME HAKKINDA

Sulu serinletme sistemleri:Şebeke suyunun ortamda hızlı buharlaşacak şekilde su gerekli basınca yükseltilmelidir.Açık alan serinletme sistemi : Misting sistem olarak'ta bilinir. ortama verilen su buharlaşırken ortamdan ısıyı çeker ve bu şekilde, sis verilen ortamın sıcaklığı düşer, sisleme yapılmayan mekanlara göre ortam ısısı 8-10 derece düşer.Mekana dağıtılan sisleme aynı anda, ortamda bulunan insanları rahatsız etmeyecek pozisyonda uygulanmalıdır.

Uygulanacak alanda hava sirkülasyonu gereklidir.Suyun Ortama yüksek basınçta ve buharlaşmaya hazır şekilde, su sisi şeklinde verilmesi ile istenen konfor sağlanmış olur.

SULU SERİNLETME HAKKINDA

SULU SERİNLETME HAKKINDA

SULU SERİNLETME HAKKINDA

Sulu serinletme  açık alan ortamının sıcaklığını düşürmenin yanı sıra uygulanan mekana sinek, arı gibi haşerelerin girmesini  engeller. Sisteme entegre edilen dozaj pompası ile ortama istenilen koku verilebilir.Sis efekti ile ilgi çekici görüntü oluşturulur. Cafe, restoran, otel tatil köyü villa yazlık ve birçok açık alanda uygulaması kolaydır.Enerji tüketimi farklı sistemlere göre oldukça düşüktür.Sulu serinletme sistemlerinin nasıl çalıştığını anlamak zor değildir.Sisleme memeleri ile oluşturulan ince su damlacıkları atmosfere verildiğinde, ortamdaki ısıyı emer ve buharlaşırlar. Bir dış mekan soğutma sistemi, sisin havaya pompalanmasıyla çalışır.