Yeşiltepe Mahallesi, 57/ 1 sokak No 31 B / , Zeytinburnu, İstanbul 34025, TRY

Açık Alan Serinletme Sistemleri 0 212 664 68 45

ZORLU MEKANİK SİSTEMLER

Açık Alan serinletme sistemleri

image52

Su Buharlı Serinletme Sistemleri

Su Buharlı Serinletme Hakkında !

Su buharlı serinletme sistemi ne kadar su gerektirir? Bunun farkında olmak son derece önemlidir! Serinletme sisteminin su kullanımı sadece kullanılan sistemin türüne bağlıdır, ancak dakikada yaklaşık 100 gram su tüketir. Buğulanma sisteminin su kullanımını tahmin etmek için bilmeniz gereken üç şey vardır;


  • Meme tipi
  • Püskürtme ucu sayısı
  • Kullanım sıklığı
  • Sistemin su basıncı


Sisleme Memeleri


Su buharlı serinletme sisi oluşturmak için, delik olarak birleştirilen sis memesi açıklığının boyutu, sistemin su basıncı ve akış hızı (su miktarı) ile dengelenir. Genel olarak sisleme memeleri, yüksek basınçlara kıyasla daha düşük basınçlarda daha az su fışkırma eğilimindedir. Nitekim, daha düşük su basınçlarında, püskürtücü memeler çalışmaz. Memedeki suyun basıncı arttığında, memeden geçen akış hızında bir artış olacaktır. Bu nedenle, su basıncı ne kadar yüksek olursa, memeden çıkan su zerrecikleri bir o kadar ince olur.


Su Buharlı Serinletme Sistemi : Düşük Ve Orta Basınçlı

Düşük ve orta basınçlı su buharlı serinletme sistemlerinde daha büyük buğulanma, yüksek basınçlı buğulanma sistemlerinde daha küçük sisleme memeleri kullanılmalıdır. Daha küçük boyutlu bir meme seçerseniz, ince sis göndermek bir sorun olacaktır; bunun nedeni, pompa memeye yeterli miktarda su göndermeyecektir, veya bunun tersi de geçerlidir. "Daha fazlası daha iyidir" meselesi değil, ama tamamen bir denge duygusu ile ilgilidir.

  • .012 "/ .3 mm - sistemlerin çoğunda kullanılır, orta basınçlı buğulanma sistemleri için en iyi şekilde çalışır. Hem açık hem de kapalı alanlar için önerilen minimum nem ve tam buharlaşma sağlar.
  • .008 "/ .2 mm - küçük damlacık boyutu, minimum nem ve tam buharlaşma ile daha az su kapasitesi kullanan sistemler için mükemmeldir. Yüksek basınçlı sisleme sistemleri için en iyi sonucu verir.
  • .006 "/ .15 mm - .008" nozüle benzer sonuçlar verir.

Su Buharlı Serinletme

Su buharlı serinletme sistemindeki sisi oluşturan su damlacığı boyutu soğutma etkisinin belirleyici faktörüdür. Küçük damlacıkların her birinin buharlaşması, daha küçük damlacıklara kıyasla havayı soğutan şeydir; büyük olanlar saniyenin binde biri kadar daha uzun sürer. Islanmamanız için şansınız var, eğer tamamen buharlaşmadan önce size inerse, diğer taraftan, oldukça kuru bir havaya girerseniz, su cildinizden buharlaştığı için bu şaşırtıcı olabilir. Bununla birlikte, aşırı nemli havalarda rahatsız edici olabilir. Orta havada buharlaşan daha küçük damlacıklar, daha hızlı bir soğutma etkisi yaratarak flaş buharlaşması olarak ortaya çıkar.

Yaz aylarında kullanamayacağınız bir buğulanma sistemi ne işe yarar? Herhangi bir üründe olduğu gibi, bakım çok önemlidir ve bu, sisleme vantilatörleri ve sisleme sistemleri için de geçerlidir. Her seferinde bir veya iki yıl boyunca herhangi bir şey yapmak zorunlu olmamasına rağmen, yıllık veya periyodik temizlik ile birlikte minimum bakım, buğu ünitesini yıllarca kullanılmasına rağmen yepyeni görünmesini sağlar. Benzer şekilde, bakım gerektiren bir buğulanma vantilatörlerinin / sisteminin nasıl kullanılacağının bilinmesi de çok önemlidir.Sistem düşük kapasite ile çalışırsa alanı soğutmaz.Yüksek kapasitede çalışır ise alanı ıslatır.

Su buharlı serinletme sistemleri hakkında daha fazlası için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Su Buharlı Serinletme Sistemleri

Su buharlı serinletme,açık alan serinletme, su püskürtme sistemi,sulu vantilatör,açık alan serinletme sistemleri,buharlı serinletme sistemleri fiyatları,su ile soğutma sistemleri,açık hava kliması Burada ilgi çekecek birçok şey var. Keyfinize bakıp olanaklarımız inceleyin, hakkımızda bilgi edinin. Umarız, sitemiz size yardımcı olmuştur.Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin.