Yeşiltepe Mahallesi, 57/ 1 sokak No 31 B / , Zeytinburnu, İstanbul 34025, TRY

Açık Alan Serinletme Sistemleri 0 212 664 68 45

ZORLU MEKANİK SİSTEMLER

Açık Alan serinletme sistemleri

Cafe Soğutma Sistemleri

Açık alan serinletme ve soğutma sistemleri

Cafe Soğutma Nedir?

 Cafe soğutma sistemleri ,açık hava kliması, hava soğutma sistemleri: Sıcak yaz mevsiminde insanları serinletmek ortamı soğutmak ve uygulanan mekana sinek ve kanatlıların girmesini engellemek için kullanılan sistemdir.Genel olarak çalışma şekli şöyledir.Şebeke suyu mekanik filtreden geçirilerek içindeki tortu ve kireç temizlenir.Temizlenen su açık alan serinletme pompasına iletilir.Pompa şebekeden almış olduğu suyu 70 / 100 bar arasına çıkartarak püskürtücü memelere gönderir.Basınçlı su püskürtücü memelerden çıkarken 0.15 mikrona bölünür.Vantilatörler memelerden çıkan suyu ortama dağıtır.

Cafe soğutma sistemi sırasıyla filtre,bağlantı hortumu,yüksek basınç pompası,yüksek basınç borusu,püskürtücü meme,boru kelepçesi ve vantilatörlerin bütünüdür.Fakat bu ürünlerin tamamı orijinal olmalıdır.Yan sanayi ürünler sisteme entegre edildiği takdirde arıza,ıslatma ve damlatma sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz.Gerçekten serinleten ve damlatma yapmayan ürünleri bulmak için tüm firmalardan teklif alabilirsiniz.Fiyat karşılaştırması yaparken mutlak suretle  kullanmış oldukları ürünlerin markasını göz ardı etmeyiniz.Düşük maliyetli ürünlerden uzak durun.Neden mi? size açık alan serinletme sistemi adı altında manav reyonu sisleme veya mantarhane nemlendirmede kullanılan ürünleri satabilirler.Bu ürünler alçak basınç ile çalışır.Bu yüzden maliyetleri düşüktür. Pompanın içinde oto yıkamada kullanılan parçalar vardır.Bu ürünler ortamı aşırı derecede ıslatır.

Cafe Soğutma Sistemi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar!

Genel olarak cafe soğutma sistemi alacak müşterilerden gelen sorular


1. Uygulanacak alana bu sistem uygun mu? 

2. Mekan için vantilatör sayısı ve püskürtücü meme hesaplaması.

3. Satıcı firma garanti belgesi veriyor mu?

4. Firma nın servis hızı.

5. Ürünlerin yeterliliği.

6. Ortamı ne derece serinletir.

7. Ortamdaki insanları rahatsız eder mi?

8. Sistem neden bu kadar pahalı? 

Cevaplar

1. Cafe soğutma sistemi uygulanacak alanda açılır kapanır tente,veranda,çadır var ise tavan yüksekliği minimum 2.50 cm olmalıdır.Bu yükseklik olmayan mekanlarda takılan vantilatörler

İnsanlara doğrudan üfleme yapacağından dolayı rahatsız eder.Sistem takılacak alanda mutlaka hava sirkülasyonu olmalıdır.Aksi takdirde ortamdaki nem oranı yükselir.Buna bağlı olarak camlarda buğulanma görülür.

2.Uygulanacak mekana göre vantilatör sayısı ve püskürtücü meme hesaplaması iyi yapılmalıdır.Ortalama olarak 20 metrekare alan için 1 adet vantilatör önerilir.Bazı firmalar size ürün satmak için mekanınızı vantilatör bahçesine çevirebilir.Bu hesaplama önemlidir.Çünkü daha fazla ücret ödeyerek sistemden verim alamazsınız.

3.Satıcı firmalar genellikle fatura almadığınız için garanti belgesi vermez.Ürünlerde arıza olması durumunda elinizde belge olmadığı için satıcının insafına kalırsınız.

4.Firmaların servis hızı iş yoğunluğa göre değişiklik gösterir.Açık Alan Serinletme sistemi montajı yapan firmalar genellikle arıza işlerini ikinci plana atabiliyor.Bu konuda önemli çünkü sezonun ortasında arıza verebilecek ürünlerin tamiri firma kapasitesine göre zaman alır.Sistemi kullanamadan kış geri gelebilir.

5.Kullanılacak ürünler kesinlikle orijinal olmalıdır. 1. Kalite ürünlerin tamamı ithaldir.Piyasada bulunan bazı firmalardan şunları duyabilirsiniz; Biz ürettik yerli üretim,ilk yapan biziz,bizim icadımız bu gibi sözlere itibar etmeyiniz.Türkiye ye ilk olarak bu sistemi getiren megadır.Piyasadaki en kaliteli ürünleri buradan temin edebilirsiniz.

6.Uygulanan ortamdaki sıcaklığı 10 – 12 derece arasında düşürür.Açık alan serinletme sistemi adında anlaşılacağı gibi serinletme sistemidir.Mekanı klima gibi kapalı devre çalışmadığından dolayı uygulanan alanı buzhaneye çevirmez.

7.Hesaplanması iyi yapılmış açık alan serinletme sistemi kesinlikle ıslatma ve damlatma yapmaz.İnsanları sulamaz.Sadece serinlik hissi verir.Hesaplaması iyi yapılmamış veya yan sanayi ürünler ise insanları ve mekanı ıslatır 10 dakika çalıştıktan sonra paspas ile su çekebilirsiniz.

8. 1.Kalite cafe soğutma sisteminde kullanılan ürünler detaylıdır.(Elektrik motoru,yüksek basınç pompası,prostat,otomatik tahliye,yüksek gerilim koruma,alçak gerilim koruma,otomat,basınç şalteri,zamanlayıcı,yüksek ve alçak su basıncı koruma devresi v.s) Sadece yüksek basınç pompasının içinde 20 ila 30 parça mevcuttur.Yan sanayi ürünlerde ise sadece motor ve elektrik bağlantısı vardır.1.Kalite ürünler ile yan sanayi ürünlerin su tüketimi yarıyarı yadır.

Sistemin Enerji Tüketimi

Cafe soğutma sistemi 4 adet vantilatör kullanıldığı taktirde yaklaşık olarak 1 dakikada 1.1 litre su tüketir.Bu değer kullanılan alanın genişliğine ve vantilatör sayısına göre değişiklik gösterir.Yüksek basınç pompasında bulunan zamanlayıcı özelliği ile su tüketimi minimuma indirilebilir.Püskürtücü ağızların kalitesi su tüketiminde önemli rol oynar.püskürtücülerin delik çapları ne kadar büyük olursa o delikten çıkacak su miktarı bir o kadar fazla olur.Elektrik kullanımında bütün sistemler aynı enerjiyi kullanır.

Kullanım Alanları

Cafe,restoran,bar,Açık alış veriş alanları,Koku giderimi,soğuk hava depoları,dış alan soğutma sistemleri,Ortam koku,sistemleri,Meyve,ve sebze reyonları sisleme,Balık reyonları, sisleme,Toz bastırma,Atık su ve arıtma,tesisleri,Dezenfekte sistemleri,Sera içi nemlendirme,futbol sahaları serinletme,koku giderimi,soğuk hava depoları,dış ünite soğutma sistemleri,Meyve ve sebze reyonları sisleme,Balık reyonları sisleme,Toz bastırma,Atık su ve arıtma tesisleri,Dezenfekte sistemleri,Sera sisleme,nemlendirme,matbaa ve kağıt sektöründe nemlendirme ve yarı açık alan serinletme de kullanılır. 

Cafe Soğutma Sisteminde Kullanılan Yüksek Basınç Pompa Özellikleri

 · Pompaya su gelmediği takdirde çalışmayı durdurarak kendini korumaya alır. (prostat)

· Pompaya yüksek basınç su basıncı geldiği takdirde kendini korumaya alır.(prostat)

· Pompaya yüksek voltaj geldiği takdirde kendini korumaya alır.(basınç şalteri)

· Pompaya alçak voltaj geldiği takdirde kendini korumaya alır.(basınç şalteri)

· Pompayı istediğiniz zaman diliminde ayrıca dakika ve saniyelik olarak'da çalıştırabilirsiniz.(zamanlayıcı)

· Sisteminin ortama damlatma yapmaması için pompalarda otomatik tahliye özelliği vardır.(drain)

· Pompa modellerinin tamamında elektrik kaçakları için otomat bulunur.Sonuç olarak su ve elektrik aynı kutuda buluşuyor.Sistem ve insanların güvenliği bu açıdan çok önemli.

· Pompalar yatakları,kendini soğutma özelliğine sahiptir.

· Yukarıda yazılı özellikler orijinal sistem pompalar için geçerlidir.Yan sanayi ürünlerde sadece su motoru vardır.

Cafe Soğutma Sistem Detayları

buharlı serinletme

Cafe Soğutma Sisteminde Kullanılan Yüksek Basınç Borusu Özellikleri

· Asla patlamaz,çatlamaz ve mekanınızı su basmaz.

· Hafiftir ve istenildiği gibi şekil alır.

· Rengi siyahtır mekana göre istenildiği taktirde boyanabilir.

Cafe Soğutma Sisteminde Kullanılan Püskürtücü (Meme özellikleri)

 · Püskürtücü memeler 0.15 /0.20 /0.30/0.40/0.50 mikron olarak adlandırılır.

· Memeler otomatik aç/kapa özelliğine sahiptir.Su akışı kesildiğinde Sistem ıslatma ve damlatma yapmaz.

· Değişimi oldukça basittir.El ile takılır ve sökülür.

Cafe Soğutma Sisteminde Kullanılan Vantilatör Özellikleri

 · Cafe soğutma sistemindeki vantilatörlerin vermiş olduğu serinliği 4 metreden hissedebilirsiniz.

· Kaçak akıma karşı korumalıdır.

· Dış alanda kullanıldığından dolayı su geçirmez.

· Ortalama saatte 19000 metreküp üfleme debisine sahiptir.

· Uzaktan kumanda özelliği sayesinde insanları rahatsız etmeden açıp kapatabilirsiniz.

· Zamanlayıcı özelliği bulunur.Saat ve dakika olarak da ayarlanabilir.

Cafe Soğutma sistemi Sistem Nasıl Kurulur?

Cafe soğutma sisteminde bulunan yüksek basınç pompasının kurulacağı alan belirlenir.Pompanın kurulacağı alanda mutlaka şebeke suyu elektrik prizi ve atık su gideri olmalıdır. Cafeler'de lavabo gibi kör noktalar kullanılır.Şebeke hattına vana takılır.Vanadan gelen hortum yüksek basınç pompasının su girişine bağlanır.Pompanın su çıkışına yüksek basınç borusu takılarak vantilatör üzerinde bulunan püskürtücü memelere su hattı çekilir.Ayrıca pompa üzerindeki tahliye hortumu atık su giderine takılır.Geriye pompanın fişini takıp düğmesine basmak kalır. Cafe soğutma sistemleri,açık alan serinletme, açık hava kliması, hava soğutma sistemleri kurulum süresi ortalama 3 ile 5 saat arasında sürmektedir.

açık alan serinletme

Cafe soğutma sistemleri,cafe serinletme sistemleri,açık alan serinletme sistemleri,sulu sistem vantilatör sulu vantilatör,soğuk su püskürtmeli vantilatör burada ilginize çekecek ürün ve bilgiler var.Sormak istedikleriniz olabilir.Bizimle iletişime geçebilirsiniz: 0 212 664 68 45