Yeşiltepe Mahallesi, 57/ 1 sokak No 31 B / , Zeytinburnu, İstanbul 34025, TRY

Açık Alan Serinletme Sistemleri 0 212 664 68 45

ZORLU MEKANİK SİSTEMLER

Açık Alan serinletme sistemleri

Açık alan serinletme ve cafe serinletme sistemleri

AÇIK ALAN SERİNLETME

AÇIK ALAN SERİNLETME

AÇIK ALAN SERİNLETME

dış mekan serinletme

İstanbul konumundaki açık alan serinletme  ve bahçe soğutma İstanbul konumundaki Cafe Serinletme Sistemleri  Açık Alan Serinletme  sistemleri   kalabalık insan ve sigara dumanından dolayı sürekli taze hava ve soğutmaya ihtiyacı olan bu tip mekanlar için hem ilk yatırımda hem de kullanımda ideal ve ekonomik çözümler sunacaktır.  Misting sistem serinletme ve ısıtma sistemlerinin sağladığı farklı modeller zengin ürün çeşitleri açık hava ortamında gerekli şartları sağlamada garantili çözümler sunmaktadır Restaurant ve Bar-Cafelerde müşteri memnuniyetini ve konforunu en üst düzeye çıkararak mekanınızda daha fazla vakit geçirmeleri sağlanır.


CAFE SERİNLETME

AÇIK ALAN SERİNLETME

AÇIK ALAN SERİNLETME

açık alan serinletme

Cafe Serinletme sıcak yaz aylarında güneşin bunalttığı ve sıcağın oldukça fazla hissedildiği saatlerde insanlar dışarı çıkmak istemezler, işletmelerinde açık alanları bulunanlar ve açık alanlarında personel çalıştıranlar bu durumdan olumsuz etkilenirler.

Sıcak yaz aylarında müşteriyi kendisine çekmek isteyen, fark yaratmak isteyen ve mevcut müşterilerini çok daha rahat bir ortamda ağırlamak isteyen işletmeler için cafe serinletme sistemleri faydalı olacaktır.Yatırım maliyeti ve enerji tüketimi oldukça düşük olduğundan dolayı en çok tercih edilen sistemdir.Piyasada serinletme sistemi adı altında alçak basınçlı cihazlar satılmaktadır.

BUHARLI VANTİLATÖR

AÇIK ALAN SERİNLETME

Görsel Efekt Oluştuma (sisleme)

buharlı vantilatör

Buharlı vantilatör serinlemek amacıyla kullanılan vantilatörler mevcut havayı üfleyerek ortama dağıtır.Çalışma prensibi bu şekilde olan cihazlar dolayısıyla istenilen verimi vermemektedir. Açık alanların serinletme'de yüksek verimlilik ve düşük sarfiyatı sebebi ile en çok tercih edilen Misting Sistem ( Buharlı vantilatör) ,yardımcı ekipmanlar yardımı ile vantilatörlere bağlandığında çıkan serin ve homojen havayı daha geniş alanlara , daha yüksek verimlilikle hızlı bir şekilde dağıtmasından dolayı tercih edilmektedir.Buharlı serinletme sistemleri temel olarak yüksek basınç pompası,yüksek basınç borusu,sisleme memeleri ve yardımcı ekipmanları ile oluşmakta olup genelde cafeler'de kullanılmaktadır.

Görsel Efekt Oluştuma (sisleme)

Görsel Efekt Oluştuma (sisleme)

Görsel Efekt Oluştuma (sisleme)

dış mekan serinletme

Açık alan serinletme, bahçe serinletme ve cafe serinletme  sistemleri yüksek basınçlı pompalar sayesinde basılan suyu mekanik filtre ile süzerek mikrop ve kireçten arındırarak ince ağızlı memelerden çıkışı esnasında ince bir sis tabakası oluşturduğundan özel ve görsel efektler oluşturmak mümkündür.Dünya çapında uygulamalarda; bu alanda kanıtlanmış güvenilirlik ve yüksek verimlilikle sisleme sistemleri için en iyi değeri sağlayan yöntemlerden biride Misting Sistem olarak gösterilmektedir.

Görsel Efekt Oluşturmada Misting Sistem Cafe dış cephelerinde havuz kenarlarında park bahçe miting alanları konser alanları su parkları kullanılmaktadır.Oldukça ilgi çekicidir.Müşteri çekmek amacı ile kullanılmakta olup enerji tüketimi oldukça düşüktür.

BUHARLI SERİNLETME

Görsel Efekt Oluştuma (sisleme)

BUHARLI SERİNLETME

açık alan sogutma

Buharlı Serinletme Cafeler, restorantlar veya çeşitli eğlence sektöründeki işletmeler mekanlarının daha fazla büyümesi ve daha fazla müşteriye hitap edebilmesi için işletmelerinin önündeki bahçeleri veya  açık alanları kullanmaktadırlar.Ama aşırı sıcak geçen yaz aylarından dolayı müşteriler bu bölümleri tercih etmeyip kapalı alanları tercih etmektedirler. Bu yüzden   işletmeler müşteri kapasite kaybı yaşamaktadırlar. Bu sorunun ortadan kaldırılması için  Misting sistem daha ekonomik ve verimli olarak işletmenizde yer açabilmektedir.Buharlı Serinletme Sistemleri  bu alanda kullanılan ekonomik maliyetli olarak en çok tercih edilen sistemler arasındadır. cafe soğutma,açık alan serinletme, cafe serinletme, bahçe soğutma sistemleri gibi seçenekler mevcuttur.

BAHÇE SERİNLETME

Görsel Efekt Oluştuma (sisleme)

BUHARLI SERİNLETME

cafe serinletme sistemleri

 Bahçe Serinletme sistemlerinde bütün Dünya’da kullanılabilen en etkili sistem ; Açık alan serinletme sistemi veya Sisleme sistemi olarak ta bilinen MİSTİNG Sistemdir. Bu sistem suyun en kolay buharlaşabilecek halidir. 100 bar basınçla itilen su sıcak ve kuru hava ile karşılaştığında kısa bir sürede buharlaşmaktadır. Pulvarize edildiği alan açık bir mekan ise buharlaşmayı gerçekleştirmek için dışarıdaki kuru ve sıcak havayı emerek ortamı serinletir.Bahçe Serinletme Sistemi ortam serinletmesi dışında haşere sinek v.b canlıların sisleme bölgesine girmesini engeller.Uygulanan bahçede istenilen konfor düzeyi yakalanabilir.Bahçe serinletme de kullanılacak sistem mekanın yapısına göre değişiklik göstermektedir.Profesyonel uygulama size yeni müşteriler kazandıracaktır.

SUNDUĞUMUZ BAZI HİZMETLER

SERA NEMLENDİRME

MATBAA NEMLENDİRME

MATBAA NEMLENDİRME

manav reyonu sisleme

Sera Sisleme

MATBAA NEMLENDİRME

MATBAA NEMLENDİRME

MATBAA NEMLENDİRME

fabrika nemlendirme

MANAV REYONLARI

MATBAA NEMLENDİRME

Hatlı Serinletme

manav reyonu sisleme

Hatlı Serinletme

SU PÜSKÜRTME SİSTEMİ

Hatlı Serinletme

sisleme

SU PÜSKÜRTME SİSTEMİ

SU PÜSKÜRTME SİSTEMİ

SU PÜSKÜRTME SİSTEMİ

sisleme

DIŞ MEKAN SERİNLETME

SU PÜSKÜRTME SİSTEMİ

SU PÜSKÜRTME SİSTEMİ

dış mekan serinletme

Açık alan serinletme sistemi çalışma şeması

açık alan serinletme sistemi çalışma şeması

Serinletme sistemi nasıl çalışır

Cafe serinletme sistemi temel olarak yüksek basınç pompası şebeke hattından almış olduğu suyu 70 bara çıkararak püskürtücü memelere pompalar.


*  Şebeke hattına makine musluğu takılır

*  Musluğun çıkışına makine hortumu bağlanır.

*  Hortumun diğer ucu yüksek basınç pompasına bağlanır.

*  Yüksek basınç pompasından alınan 70/120 bar aralığındaki su yüksek basınç borusu yardımı ile sisleme memelerine iletilir.

*  Yüksek basınçlı sisleme memelerinden çıkar iken 0.15 mikrona bölünür.

*  Sanayi tipi vantilatörler  bu zerrecikleri ortama dağıtır.

*  Ve bu şekilde açık alan serinletme sistemimiz tamamlanmış olur.